Pn. - Pt. 9:00-22:00, Sb. 10:00-14:00

REZERWACJA:

KOSMETYKA - 690 473 464, TRENING - 601 512 145,

Подробнее на сайте: http://firstmedicine.ruhttp://medicine-plus.ruhttp://israeli-medicine.ruhttp://free-health.ruhttp://live-medicine.ru http://grand-medicine.ru http://begin-travel.ruhttp://grand-business.ru
http://pilot-in2it.ruhttp://natural-treatment.ruhttp://more-health.ru http://rich-health.ru
http://free-medicine.ru http://german-medicine.ru http://mellmo.ru

 W przypadku problemów estetycznych - takich jak trądzik, przebarwienia czy przedwczesne oznaki starzenia się - ważnym etapem pielęgnacji jest regeneracja i odnowa skóry. Minisłowniczek przypomni o ważnych składnikach aktywnych i elementach pracy w kontekście zabiegów złuszczających.

A jak azelainowy kwas dwu karboksylowy, otrzymywany z ziaren zbóż, dobrze tolerowany nawet przez wysokie fototypy, nie jest fototoksyczny i fotouczulający. Posiada właściwości depigmentacyje - hamuje aktywność tyrozynazy i ujednolica koloryt skóry, reguluje pracę gruczołów łojowych (trądzik, cera naczynkowa) redukuje poziom kwasów tłuszczowych przez kompetytywną inhibicję 5-alfa reduktazy bez zmiany składu i morfologii gruczołów łojowych. Przeciwzapalny, antyoksydacyjny (trądzik i naczynka), antymikrobowy - zmniejsza poziom Propionibacterium acne, Streptococcus aureus i epidermidis, normalizuje keratynizację mieszków.

B jak beta-hydroksykwasy - grupa hydroksykwasów, posiadająca grupę hydroksylową w pozycji beta czyli przy drugim atomie węgla. Grupa ta charakteryzuje się silnymi właściwościami lipofilowymi. Do beta-hydroksykwasów zaliczamy: kwas salicylowy, glukuronowy, galakturonowy.

C jak kwas cytrynowy - naturalnym jego źródłem są cytryny, inne owoce cytrusowe, sok z buraków, wino, mleko. Posiada właściwości rozjaśniające, stosowany jako środek konserwujący i buforujący. Stosowany w formułach złożonych w terapiach fotoaging, przebarwieniach skóry dłoni.

Demakijaż - warto pamiętać, aby był wykonany bardzo starannie, a jednocześnie delikatnie.

Epidermoliza naskórkowa - pęcherzowe oddzielanie się naskórka na skutek wykonanego pilingu. Działanie niepożądane, będące wynikiem źle dobranej mocy i głębokości penetracji pilingu.

Ferulowy kwas - pochodna fenolu o bardzo silnych właściwościach antyoksydacyjnych, zwiększa właściwości przeciwwolnorodnikowe witamin C i E. Posiada właściwości depigmentacyjne.

G jak kwas glikolowy, jeden z najczęściej wykorzystywanych alfa hydroksykwasów o małej cząsteczce, pozyskiwany z trzciny cukrowej, rozpuszczalny w wodzie, bardzo duża zdolność do penetracji transepidermalnej (podrażnienie). Hamuje aktywność enzymów odpowiedzialnych za spójność korneocytów: fosfotransferaz, kinaz, sulfotransferaz. Zwiększa ilość depozytów kolagenu, podnosi poziom GAG w warstwie brodawkowej skóry, przez co zwiększa poziom nawilżenia. Wskazania: typowy piling anti-aging, fotoaging, keratosis, trądzik łagodny, melasma naskórkowa. Stosowany w stężeniach 25 -70%.

H jak pH skóry to stan równowagi kwasowo-zasadowej na powierzchni warstwy rogowej czyli najbardziej zewnętrznej warstwy skóry. Kwasowość skóry regulowana jest m.in. wydzielniczością gruczołów skórnych głównie gruczołów potowych. Odpowiednie pH skóry warunkuje odporność skóry na infekcje bakteryjne i jest warunkiem niezbędnym do utrzymania homeostazy (stan równowagi fizjologicznej). Średnia wartość pH powierzchni skóry ludzi wynosi 5,2 - 5,6.

J jak Jessner - mieszanina rezorcyny, kwasu salicylowego, kwasu mlekowego i etanolu w proporcjach ustalonych przez Maxa Jessnera. Posiada właściwości silnie złuszczające, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

K jak pK. pKa kwasu jest to punkt optymalnej kwasowości - pH przy którym w roztworze znajduje się 50% kwasu i 50% soli tego kwasu.

• pH=pK formuła składa się w 50% z wolnego kwasu i 50% z soli tego kwasu.

• Jeśli pH > pK, to dominuje postać soli, (mniejszy potencjał złuszczający).

• Jeśli pH < pKa - dominuje postać kwasu (większy potencjał). pH różnią się w zależności od preparatu, wartość pKa jest cechą charakterystyczną danego kwasu.

Lampa Wooda. Przenośna lampa kwarcowa, w której dzięki zastosowaniu specjalnego czarnego filtru (filtr Wooda zbudowany z krzemianu baru z dodatkiem 9% tlenku niklu, którego pasmo przepustowości wynosi od 320 do 400 nm, z maksimum w 365 nm) emitowane jest długofalowe promieniowanie nadfioletowe. Służy do oceny głębokości i rozmiaru przebarwienia. Sprawia, że diagnoza skóry jest naprawdę szczegółowa, co bardzo ułatwia dalsze ukierunkowanie pielęgnacji.

Migdałowy. Alfahydroksykwas zawierający w swojej cząsteczce pierścień aromatyczny wpływający na właściwości fizykochemiczne, pozyskiwany z hydrolizy gorzkich migdałów (pKa 3,41). Zmniejsza kohezję keratynocytów, zwiększa przestrzenie międzykomórkowe, ułatwia penetrację innych składników aktywnych, dlatego chętnie wykorzystywany jest w formułach złożonych. Nie działa fotouczulająco. Posiada właściwości bakteriostatyczne, zapobiega proliferacji bakterii gram(-). Reguluje pracę gruczołów łojowych (działanie zbliżone do betahydroksykwasów) przez penetrację do mieszków włosowych i obniżenie poziomu Propionibacterium acne, antyseptyczne i antymikrobowe, budowa cząsteczki kwasu migdałowego jest zbliżona do antybiotyków. Wskazania: trądzik, foliculitis, resurfacing polaserowy. Najczęściej stosowany w stężeniach 40-50%.

M jak mlekowy kwas. Kwas 2-hydroksypropanowy, jego głównym źródłem jest kwaśne mleko, maślanka, jogurt, jabłka pomidory, piwo (pKa 3,85). Kwas mlekowy występuje w dwóch formach optycznych L i D, z których tylko forma L-kwasu mlekowego posiada biologiczną aktywność i jest naturalnym składnikiem skóry i włosów. Jest jedną z głównych składowych NMF - naturalnego czynnika nawilżającego, który odpowiada za prawidłowe nawodnienie naskórka. Posiada właściwości higroskopijne, rozjaśniające i przeciwbakteryjne. Ma nieco większą cząsteczkę niż kwas glikolowy, dzięki temu działa łagodniej i jest bezpieczniejszy w zastosowaniu. Tylko forma kwasu L-mlekowego stymuluje produkcję ceramidów w skórze, dzięki czemu wpływa na uszczelnienie bariery lipidowej naskórka, zmniejsza utratę wody i sprzyja lepszemu nawilżeniu skóry. Wpływa na produkcję kolagenu, powodując zwiększenie grubości i wzmocnienie skóry właściwej, podnosi poziom glikozaminoglikanów.

N jak neutralizacja działania kwasów - konieczny proces podczas peelingu z kwasami AHA. Używamy do tego lekko alkalicznego roztworu lub preparatu.

Odtłuszczanie skóry jest szczególnie ważne przed zastosowaniem kwasów AHA, które należą do związków rozpuszczalnych w wodzie i warstwa sebum obniża ich zdolność penetracji.

P jak piling. "Peel" - z ang. obierać, złuszczać. Zabieg medyczny polegający na kontrolowanym usunięciu części lub całości naskórka lub naskórka i części skóry właściwej w celu uzyskania określonego efektu terapeutycznego - poprawienia jakości tkanki skórnej na poszczególnych jej poziomach.

P jak pirogronowy alfaketokwas grupa ketonowa warunkuje właściwości lipofilowe (pKa -2,89). Pochodzi z miodu, jabłek, sfermentowanych owoców, octu. Posiada właściwości keratolityczne, zmniejsza kohezję korneocytów, zapobiega przerostowi warstwy rogowej, posiada właściwości dermoplastyczne silniejsze niż AHA, zbliżone do kwasu TCA. Penetruje, aż do warstwy brodawkowej skóry - stymuluje syntezę kolagenu, elastyny, glikoprotein. Posiada działanie sebostatyczne i antymikrobowe. W kontakcie z wodą ulega hydrolizie do kwasu mlekowego, alfahydroksykwasu o właściwościach nawilżających.

R jak retinol -substrat do syntezy kwasu retinowego. Forma izomeryczna trans - posiada lepszą aktywność biologiczną. Przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację, przyspiesza proces odnowy komórkowej. Poprawia jakość skóry (trądzik, łuszczyca, foto-aging). Zapobiega i leczy zmarszczki, wpływa na elastyczność skóry (kolagen). Redukuje poziom metaloprotein w macierzy międzykomórkowej. Eliminuje przebarwienia (reguluje mobilizację i proliferację me-lanocytów). Odwraca objawy fotostarżenia.

S jak salicylowy beta-hydroksykwas. Jego naturalnym źródłem jest kora wierzby, maliny, liście brzozy, syntetycznie uzyskiwany z fenolu (pKa 2,97). W stężeniach do 10% wykazuje właściwości keratoplastyczne, powyżej 10% keratolityczne, rozpuszcza cement międzykomórkowy, komedolityczny ze względu na właściwości lipofilowe. Posiada właściwości antyseptyczne, seboregulujące, przeciwzapalne, hamuje syntezę prostaglandyn, przeciwbakteryjne - zmniejsza poziom Propionibacterium acne. Wskazania: trądzik pospolity, postać zaskórnikowa, grudkowo-zaskórnikowa, łojotokowa, psoriasis, blizny, rozstępy. Najczęściej stosowany w stężeniu 25-30%.

T jak "Turn over" naskórka, czyli odnowa komórkowa - wymiana starych komórek na nowe, trwająca 28 dni. Nowe komórki powstają na dnie naskórka w warstwie rozrodczej, dzielą się i różnicują, wędrując ku górze do warstwy rogowej. Najstarsze komórki, czyli te najbardziej na powierzchni złuszczają się i ustępują miejsca nowym. Proces konieczny do utrzymania prawidłowej grubości i integralności naskórka.

Układ barwnikowy skóry - tworzą go melanocyty rozmieszczone w skórze między keratynocytami naskórka, syntetyzują melaninę. Melanina jest odpowiedzialna za zabarwienie skóry czyli fototyp.

W jak wskazania do zabiegu złuszczania:

• terapia uzupełniająca w leczeniu trądziku pospolitego

• trądziku różowatego

• anti-aging

• fotostarzenie

• rozstępy

• blizny potrądzikowe

• rogowacenie okołomieszkowe

• łuszczyca

• przebarwienia (melasma, przebarwienia poza-palne)

• łojotok

• przebarwienia hemosyderotyczne.

Z jak zadowolenie klientów. To cel naszych działań i im będziemy bardziej dbać o ciągłe zdobywanie nowej wiedzy oraz własny rozwój zawodowy, tym częściej zadowoleni będą klienci gabinetu. Warto!

 

Żródło: Nouvelles estethiques, 2/2014