Pn. - Pt. 9:00-22:00, Sb. 10:00-14:00

REZERWACJA:

KOSMETYKA - 690 473 464, TRENING - 601 512 145,

Gładka skóra bez podrażnień

DEPILACJA PASTĄ CUKROWĄ

Tajemnica doskonałych brwi

STYLIZACJA BRWI - HENNA PUDROWA

Brązowa skóra o każdej porze roku

OPALANIE NATRYSKOWE

Sprawność i wymarzona sylwetka

TRENING PERSONALNY

logo-mobilne

KRAKÓW, ul. SIEMASZKI 42

Pn - Pt 9.00 - 22.00 / Sb 10.00 - 14.00

KOSMETYKA - 690 473 464

TRENING - 601 512 145

 

booksy1
depilacja pasta cukrowa mobile opalanie natryskowe mobile
trening personalny mobile mobilny stylizacja brwi henna pudrowa krakow
cennik mobile

Opinie naszych Klientów

 • opinia9.jpg
 • opinia3.jpg
 • opinia2.jpg
 • opinia5.jpg
 • opinia6.jpg
 • opinia4.jpg
 • opinia8.jpg
 • opinia1.jpg
 • opinia11.jpg
 • opinia12.jpg
 • opinia7.jpg
 • opinia10.jpg
PSYCHOLOGICZNIE O DEPILACJI BRAZYLIJSKIEJ
red bikini
Popularne seriale jak "Seks w wielkim mieście", czy "Californication" stworzyły nowe trendy nie tylko w modzie, lecz także w naszym stylu życia. Tysiące (jeśli nie miliony) kobiet na całym świecie pragną identyfikować się z bohaterkami swoich ulubionych seriali. Tak jak one, chciałyby czuć się pewne siebie, atrakcyjne, zmysłowe i zachwycające. Być piękną i odnosić sukcesy - taką chciałaby się widzieć każda z nas.
 
Prawdą jest, że za Twoje samopoczucie, to jak sama się czujesz i jak samą siebie postrzegasz odpowiadasz przede wszystkim Ty sama. Gdy borykasz się z obniżonym poczuciem wartości, nie czujesz się atrakcyjnie, osiąganie celów przychodzi Ci z trudem, kluczowym narzędziem do zmiany tej sytuacji będzie "wgłębienie" się w siebie. Być może będzie to przyznanie się do porażki i zaakceptowanie jej? Być może - zaakceptowanie sytuacji takiej jaką ona jest. Akceptacja negatywnych stron nas samych, czy naszego życia to najtrudniejszy krok, lecz konieczny by iść dalej. W ten sposób dowiadujesz się o sobie i swoim życiu wszystkiego czego nie chcesz więcej doświadczać. Zaakceptuj, że to się wydarzyło, że w tej chwili właśnie tak jest. Pozwól sobie na płacz, gdyby się pojawił. By uwolnić się od emocji, sytuacji, ludzi, których nie chcemy więcej doświadczać, potrzebujemy dobrze poznać "wroga", pozwolić w pełni wypłynąć tym stanom przed naszą świadomość, nie chować och pod dywan i udawać, że ich nie ma. Wówczas stajemy się gotowi do pójścia dalej. W drugim kroku tworzysz listę cech, emocji, stanów których pragniesz doświadczać. Wystarczy zbudować odwrotność tych negatywnych. Np.: "Czuję się brzydka"->"Czuję się piękna" , "Czuję się porzucona" -> "Jestem dla siebie wystarczająca". Te pozytywne afirmacje powtarzaj sobie w duchu, starając się wczuć się w ich przesłanie, czyli faktycznie poczuć się tak jak się do tego przekonujesz. Jeżeli, stwierdzisz, że nie działa, że w cale się tak nie czujesz - to informacja dla Ciebie, że negatywne przekonania jeszcze nie zostały przepracowane. Być może będzie tutaj potrzebne wsparcie coacha lub psychologa. Do czego Cię gorąco zachęcam.
 
Jest też dobra wiadomość, na nasze samopoczucie i opinię o sobie mają też wpływ drobne sytuacje życia codziennego: ktoś się do nas uśmiechnie, przyjemnie zagada, powie mały komplement. Chwytaj takie momenty, ciesz się nimi, uwierz im - te miłe sytuacje to Prawda o Tobie. Nie trzeba im zaprzeczać, pomniejszać, a raczej podziękować i się cieszyć :)
 
Na poprawę samopoczucia i dodanie wiary w siebie niebywały wpływ potrafią mieć zakupy i zabiegi kosmetyczne. Elegancko ubrana, z zadbanymi paznokciami i gładką skórą można się poczuć jak Milion Dolarów :)
 O jednym z takich zabiegów przeczytasz w poniższym tekście.
 
Wracając do trendów prosto z Holywood - jednym z nich jest bez wątpienia depilacja brazylijska (brazilian waxing), czyli całkowite usuwanie włosków z okolic intymnych. Depilacja bikini przy użyciu pasty cukrowej zyskała popularność nie tyko wśród gwiazd Hollywood (wśród nich też gwiazd filmów erotycznych), również tysiące Europejek rezygnuje z maszynki do golenia i wybiera słodką pastę cukrową.
 
SKĄD SIĘ WZIĘŁA DEPILACJA BRAZYLIJSKA?
 
O ile metoda depilacji pastą cukrową wywodzi się z krajów orientalnych, gdzie jest znana od tysięcy lat, o tyle genezy bikini brazylijskiego, jak nazwa wskazuje powinniśmy szukać w gorącej Brazylii.
 Tropikalne morze, upalne temperatury i skąpe stroje kąpielowe , tak zrodziła się potrzeba usuwania włosków z miejsc intymnych, czyli wspomnianych skąpych strojów bikini. W latach '90 XX wieku nowy trend z plaż Coapacabany rozlał się na plaże Los Angeles, a stamtąd na całe USA. Zakłada się, że pierwszy salon specjalizujący się w depilacji brazylijskiej otworzyło na Manhattanie siedem sióstr brazylijskiego pochodzenia. Amerykanki mażące o idealnie gładkiej skórze okolic intymnych mogły już spełnić swoje marzenia.
 
NA CZYM POLEGA DEPILACJA BRAZYLIJSKA?
 
Na depilowanym fragmencie skóry rozprowadzamy pastę cukrową. Pasta, mająca lepką, a zarazem elastyczną konsystencję oblepia włoski i wnika w głąb mieszka włosowego. W momencie energicznego zerwania włoski zostają wysunięte z mieszka. Fani depilacji pastą cukrową (do których coraz częściej należą także mężczyźni) potwierdzają, że z każdym zabiegiem odczuwana bolesność jest mniejsza.
 
Mimo podobieństw do depilacji woskiem, depilacja bikini pastą cukrową ma wobec wosku pewne zalety. Przede wszystkim nakładana pasta ma temperaturę ciała, więc nie ma możliwości byś została poparzona. Poparzenia skóry gorącym woskiem niestety wciąż się zdążają, a następujący później dyskomfort pojawiający się przy oddawaniu moczu jest trudny do wytrzymania. Wybierając pastę cukrową masz pewność, że taka sytuacja nigdy Ci się nie przydarzy. Po drugie, włoski są usuwane zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa (a nie przeciwnie do kierunku wzrostu, jak ma to miejsce przy depilacji woskiem), dzięki czemu zabieg jest mniej bolesny oraz nie prowokuje włosków do wrastania. Ponieważ drobiny pasty cukrowej są w stanie wniknąć do mieszczka włosowego, usuwany włos nie jest złamany, czy naderwany, lecz w całości usunięty wraz z cebulką. Dzięki temu z każdym zabiegiem włosków odrasta coraz mniej, aż do ich kompletnego zaniku!
 
DEPILACJA BRAZYLIJSKA - MODNE FRYZURY INTYMNE
 
MINI BIKINI - to inaczej Bikini klasyczne lub Linia bikini. Depilujemy włoski rosnące poza linią standardowej bielizny. Głębsze okolice nie są poddawane depilacji. Mini bikini wykonujemy we własnej bieliźnie lub bieliźnie jednorazowej. Jest to wariant dla kobiet, dla których owłosienie miejsc intymnych nie stanowi problemu, ale chcą mieć estetyczną fryzurkę.
 
BIKINI BRAZYLIJSKIE - czyli kompletne usunięcie wszystkich włosków z okolic bikini. Dotyczy włosków z przodu, w pachwinach, na wargach oraz między pośladkami. Ten wariant depilacji występuje czasem pod nazwą Depilacja hollywoodzka.
 
Część fanek bikini brazylijskiego lubi zadbane fryzury intymne i nie usuwa włosków do końca, lecz zostawia je ładnie wyeksponowane. Najczęściej jest to irokez czyli paseczek włosów na wzgórku łonowym o szerokości 1-2 cm lub fryzura w kształcie trójkąta. W obydwóch przypadkach włoski z pachwin, wark i spomiędzy pośladków są usuwane, a zostają tylko te, które wchodzą w skład fryzury.
 
DELIKATNA I PERFEKCYJNA DEPILACJA BRAZYLIJSKA
 
 Poniżej znajdziesz kilka wskazówek które pozwolą Ci zminimalizować bolesność zabiegu i możliwie długo cieszyć się z efektów depilacji brazylijskiej.
 
Przed depilacją brazylijską…
 
Najlepszy moment na depilację brazylijską, to czas około tygodnia po menstruacji. Rosnący poziom estrogenów zminimalizuje odczucia bólowe. W miarę możliwości, unikaj wtedy nikotyny, kofeiny i stresu by nie podwyższać reaktywności współczulnego układu nerwowego. Dzień przed zabiegiem warto zrobić mocny peeling po czym obficie nawilżyć skórę (np. balsamem lub kremem do twarzy) - krótsze włoski staną się możliwe do usunięcia, a dzięki nawilżeniu skóry włos będzie się łatwiej wyślizgiwał z mieszka włosowego.
 
W trakcie zabiegu depilacji brazylijskiej…
 
Jeśli w trakcie zabiegu ból będzie trudny do wytrzymania (może się tak zdarzyć za pierwszym razem, gdy włoski są bardzo mocne i grube od golenia maszynką) poproś kosmetyczkę o zrobienie przerwy lub depilowanie mniejszych fragmentów skóry na raz. Ból będzie mniej odczuwalny gdy w momencie zerwania pasty będziesz robić wydech.
 
Po depilacji brazylijskiej…
 
Przez 24h zrezygnuj z solarium, sauny, basenu, pocenia się, czyli tych aktywności, które mogą powodować podrażnienia skóry.
 
JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT DEPILACJI BRAZYLIJSKIEJ?
 Wszystko zależy od Twoich uwarunkowań genetycznych i profilu hormonalnego. Efekt gładkiej skóry u osób którym szybko odrastają włoski, mają wysoki poziom testosteronu utrzymuje się przez 2 tygodnie, w trzecim tygodniu włoski zaczynają odrastać, lecz wciąż są mało widoczne. U większości kobiet efekt utrzymuje się dłużej, od 3 do 4 tygodni, a u niektórych nawet 6 tygodni.

Wszystko o depilacji

Zapisz

BON PODARUNKOWY

Zapisz

Zapisz